HM0350810000G
Mfr.Part #
HM0350810000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Package/Case
Datasheet
HM0350810000G
Description
TERM BLK 3POS TOP ENT 5.08MM PCB
Stock
208
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
8 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Vertical with Board
Mounting Type :
Through Hole, Press-Fit
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Voltage :
250 V